Menu Close

Basında Asya Spor Zaferi

Asya Spor

Doğuş Gold Gaziantep Asya Spor, 26 haftalık lig maratonunun ardından Play-Off finalleri sonucunda Horozkent Spor Kulübü’nü 4-0 mağlup ederek Kadınlar Süper Ligi’ne yükseldi. Hem yerel basında hem de ülke çapındaki bazı kaynaklar, Asya Spor’un zaferini satırlarına taşıdılar. Üst üste 2 sene lig atlamayı başaran Asya Spor, aynı zamanda ligde attığı 99 golle  en fazla gol atan takım oldu. Bu büyük başarı, Asya Spor’un kurulduğu günden beri gösterdiği azimli ve disiplinli çalışmanın sonucudur.  Ayrıca kadrosunda da yetenekli ve hırslı oyuncular bulunması, bu başarının en büyük etkilerinden biridir.

Takımımız ligi ikinci sırada bitirerek Play-Off finallerine en üst kademeden katılma hakkı kazandı. Play-Off finaline ise Horozkent Spor Kulübü ile karşılaştı. Finalde rakibini 4-0 gibi farklı bir skorla mağlup etti ve Süper Lig’e yükseldi. Süper Lig’de mücadele eden ikinci Gaziantep ekibi olan takımımızın  gelecek sene hedefi ise Süper Lig’de de şampiyonluk mücadelesi vermek ve Avrupa kupalarına katılmaktır.

Oynadığı futbolla fark yaratan ve başarılı olan takımımız, yazılı ve görsel basında kendine geniş yer  buldu. Hem yerel basında hem de bölgesel basın yayın organlarının takip ettiği final maçı, yurdun birçok noktasında yankı uyandırdı. TRT Spor başta olmak üzere birçok gazete ve internet haber sitesi maça dair haberler yaptı. İşte bunlardan bazıları şu şekilde:

TRT Spor

”Doğuş Gold Gaziantep Asya Süper Lig’de” manşetiyle başarımızı satırlarına taşıdı.

Telgraf Gazetesi

”Doğuş Gold Asya Spor Süper Lig’de” başlığıyla galibiyetimizi duyurdu.

Gaziantep Pusula

Aynı manşeti kullanarak Süper Lig’e yükselişimizi okurlarına duyurdu. Gaziantep’in en üst seviyede gelecek sezon iki takımın mücadele edeceğine vurgu yaptı.

Haber Postası

Yine aynı başlığı kullanan Haber Postası adlı internet haber sitesi ”Asya Spor Süper Lig’de” başlığını kullanırken, takımın iyi mücadelesine övgüde bulundu.

Gazete Ekspress

Asya Spor’un 2 yıl süren yükselişine vurgu yaptı. Ankara’da oynanan maçı aynı zamanda milli takım yöneticilerinin takip ettiğini satırlarına taşıdı.

Yeni Asır

Öte yandan Yeni Asır ve bazı Denizli yöresi gazeteleri, sonucu Horozkent cephesinden okuyarak Asya Spor’un Süper Lig’e yükseldiği maçın değerlendirmesinde bulundu. ”Horozkentspor Süper Ligin kapısından döndü” başlığını kullanan D20 Gazetesi, Ege temsilcisinin Asya Spor karşısında pek varlık gösteremediğini yazdı.

TFF

Anadolu Ajansı ve Türkiye Futbol Federasyonu da Asya Spor camiasını bu başarıdan dolayı tebrik ederek gelecek sezon için başarılar diledi.

Her geçen gün artarak devam eden kadın futboluna olan ilgi, dünyada olduğu kadar ülkemizde de devam ediyor. Bu ilgi artışı oynanan futbolun düzeyi, tesisleşme ve popülerlik konularında olumlu seyrediyor. Yazılı ve görsel basında kadın futbolunun erkek futbolu kadar göz önünde olmasa da kendine yer bulması, kadın futbolcuları ve yöneticileri sevindiren gelişmelerdir.

Başarıda en önemli etkenlerden biri olan sponsor arayışı, kadın futbolunun gelişimine paralel bir şekilde kolaylaşması, futbolcuların zamanında ve iyi ücretler karşılığında futbol oynayabilmesinin yolunu açıyor.

Asya Spor’un bu konuda iyi bir örnek olduğunu belirterek, bu tarz yönetim anlayışına sahip kulüplerimizin artması en büyük temennilerimiz arasındadır. Takımımız, kurulduğu günden itibaren yükselişini devam ettiren istikrarlı bir kulüp olmasının yanında sporcu sağlığını ve yaşam koşullarını önceleyen bir anlayışı benimsemiştir. Bu anlayışla yola çıktığı 2. Lig serüveninden bu sene Süper Lig’e kadar yükselmeyi başaran Asya Spor, kadın futboluna kattığı katma değeriyle ön planda olmayı hedeflemektedir.

HABERLER

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Metropol Digital